אודות "יובל"

בשנת 1990 נרשמה "יובל" כעמותה ציבורית אשר בה חברים אישים מעולם המשפט, מן הסקטור העסקי ואישי ציבור.

"יובל" – האנסמבל הישראלי לחזנות ומוזיקה יהודית מיסודו של ד"ר מרדכי סובול ז"ל, הוא הגוף הקלאסי-יהודי היחיד מסוגו בעולם. בקרב אנשי המוסיקה הליטורגית יהודית והקלאסית ברחבי העולם היהודי, נחשב "יובל" כפילהרמונית היהודית.

"יובל" שם לעצמו כאתגר, לאתר, לשחזר ולהפיק את יצירותיהם של גדולי המלחינים והחזנים אשר על ברכיהם גדלו דורות רבים בעם היהודי.

יצירות אלו, שלדאבון הלב הושמדו בשואה האיומה באירופה, היוו נדבך של כבוד בתרבות היהודית של העם היהודי במקום מושבו באירופה. היום, בביתו הלאומי של העם היהודי, מן הראוי כי תשוחזרנה יצירות אלו ותבוצענה בפומבי מתוך הערכה וכבוד ליוצריהן.

"יובל" מקיים סדרת מנויים בת 3-4 קונצרטים גדולים ומפוארים בהיכל התרבות בתל-אביב, בהשתתפות גדולי החזנים בארץ ובעולם ובליווי תזמורות סימפוניות ומקהלת החזנים "יובל". הקונצרטים הללו באולמות מלאים מפה לפה, הינם שם דבר בעולם התרבות היהודית בארץ ובעולם.

קונצרטים אלו של "יובל", בהם מוצגת המוזיקה הליטורגית יהודית ברמתה הקלאסית הגבוהה, משמשים כמנוף לקירוב לבבות ולמכנה משותף מבורך בין צעירים למבוגרים, בין דתיים לחילוניים.
לאחרונה החלה "יובל", להפיק סדרת קונצרטים נוספת, קלה ועכשווית בת 3 קונצרטים הנקראת "חזנות בג'ינס".

הסדרה מיועדת לדור הצעיר, ומטרתה היא לקרב את הצעירים לעולם החזנות והמוסיקה היהודית. הקונצרטים בהשתתפות דור העתיד של חזני העולם, מלווים ע"י תזמורת סימפונית ובהנחייתו של אישיות ידועה מעולם הבידור, בסוף האירוע מוגש כיבוד קל לקהל.

בסדרה זו, בהשתתפותם של חזני דור העתיד הצעירים, מבקשת "יובל" להנגיש את החזנות בדרך קלה, קורצת ומזמינה, לדור הצעיר של חובבי החזנות ובהמשך לטיפוחו של עולם החזנות מזה כ 30 שנה.

בקונצרטים של "יובל" משתתפים כיום כ-50 נגנים בהרכב סמפוני מלא, מקהלה מורחבת בת כ–60 זמרים וטובי החזנים בעולם.

יובל – האנסמבל הישראלי לחזנות ומוסיקה יהודית מיסודו של ד"ר מרדכי סובול ז"ל