חברי הנהלת "יובל"

דבר ההנהלה

כרעם ביום בהיר עלינו פקדה אותנו בשורת האיוב על הסתלקותו בטרם עת של מנהלנו המוסיקלי, מייסד העמותה והרוח החיה בה –
יקירנו ד"ר מרדכי סובול ז"ל.

מרדכי היה לא רק המנצח והמעבד הראשי של תוכניות "יובל" מאז היווסדה, אלא גם מלך החזנות בדורנו – פשוטו כמשמעו. וירטואוז של ממש בכל תנועותיו, גאון בידיעותיו ובהבנתו המוסיקאלית, מפיק בחסד אשר פועלו ומעשיו למען עולם החזנות והחזנים בעבר ובהווה עוד יעסיקו דורות של היסטוריונים ויילמדו בבתי הספר לחזנות.

לא אלמן ישראל. ואכן, מרדכי ע"ה חינך והניח בן מוצלח ומוכשר, יצירתי ובעל שם עולמי – אופיר יבדל"א.

אופיר שימש כיד ימינו של מרדכי ז"ל למעלה מ שני עשורים ,למד באקדמיה למוסיקה באוניברסיטת ת"א, השתלם בניצוח אצל ד"ר חנן וינטרניץ והמאסטרו לאסלו רוט. בעשר השנים האחרונות הוא משמש המנהל המוסיקאלי והמנצח של להקת הרבנות הצבאית, להקת "סולן", מקהלת "רינת ישראל" ועוד…

כמו כן הופיע אופיר כמנצח אורח עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, תזמורת "סימפונט" רעננה והתזמורת הסימפונית של אשדוד. בחו"ל ניצח על התזמורות של סידני ומלבורן באוסטרליה, התזמורת הסימפונית ניו-יורק, תזמורת UCLA , מיאמי ועוד…

כמו כן עיבד ותזמר מאות יצירות לשלל הרכבים, הפיק עשרות דיסקים והופעות מוסיקאליות בארץ ובעולם.

הנהלת העמותה פנתה אל אופיר בבקשה כי יואיל להיכנס לנעלי אביו ע"ה וישמש מנהלה המוסיקאלי של האנסמבל הישראלי לחזנות "יובל". הלה נענה לאתגר, והעמותה מינתה אותו אפוא לתפקיד רב-חשיבות זה.
מרדכי המנוח אמנם הותירנו כצאן בלא רועה, אך רק מבחינה פיסית. מורשתו, פועלו ויוזמותיו ימשיכו לשגשג ולהעצים, וצלילי המוסיקה הליטורגית היהודית שטיפח וניער מעפר ההיסטוריה ימשיכו להדהד באולמי הקונצרטים השונים בכל מקום שהם, בבחינת "שפתותיו דובבות בקבר".

אתגרים מרובים ותקוות גדולות מונחים לפתחינו להמשך מורשתו של מרדכי ע"ה, ועם העברת שרביט המנצחים והפקדתו בידיו האמונות של בנו אופיר נ"י אנו מייחלים להמשך קיומה האיתן של המסורת החזנית לדורותיה.

חברי הנהלת יובל

הייבלום שמעון – יושב ראש

ברנוביץ אריה | גרינוולד נח | זליכוב חיים | יוד יהודה | ינון מיכה | נגה מאיר | פלדמר משה