חזנות בג'ינס

מאז היווסדה מקיימת "יובל" קונצרטים לחזנות ומוזיקה יהודית בכל רחבי הארץ וגולת הכותרת היא הסדרה למנויים בת 3-5 קונצרטים גדולים ומפוארים בהיכל התרבות תל-אביב, בהשתתפות גדולי החזנים בארץ ובעולם בליווי מקהלה ותזמורת סימפונית בהרכב מלא. הקונצרטים הללו באולמות מלאים מפה לפה ,הינם שם דבר בעולם התרבות היהודית בארץ ובעולם.

לאחרונה החלה "יובל" להפיק סדרת קונצרטים נוספת לסדרת המנויים הוותיקה שלה, סדרה קלה ועכשווית – קונצרטים הנקראים "חזנות בג'ינס".

הסדרה מיועדת לדור הצעיר ומטרתה היא לקרב את הצעירים לתרבות החזנות והמוסיקה היהודית. הקונצרטים הם בהשתתפות דור העתיד של חזני העולם, מלווים ע"י תזמורת סימפונית של כ-28 נגנים ובהנחייתו של אישיות ידועה מעולם הבידור והמנצח והמנהל המוזיקאלי של ״יובל״ – אופיר סובול.

קונצרטים אלו של "יובל" , בהם מוסברת ומוצגת המוסיקה הליטורגית יהודית ברמתה הקלאסית הגבוהה, משמשים כמנוף לקירוב לבבות ולמכנה משותף מבורך בין צעירים למבוגרים, בין דתיים לחילוניים.

בסדרה זו ובהשתתפותם של שלושה מחזני דור העתיד, מבקשת "יובל" להנגיש את החזנות בדרך קלה, קורצת ומזמינה לדור הבא של חובבי החזנות ובהמשך לטיפוחו של עולם החזנות מזה כ 30 שנה.

אורכו של המופע הוא כ-90 דקות, מיועד לדור הצעיר של חובבי החזנות וגם לוותיקים שביניהם, במופע מושמעים להיטים ידועים וקלילים של עולם החזנות היהודית.

בנוסף בכל מופע מתבצע "אייטם" מיוחד ע"י המנצח והתזמורת המלמד את הקהל על הליך כתיבת יצירה תזמורתית והשילובים השונים של כלים מוזיקליים, אייטם זה הוא גולת הכותרת של ערבים אלו.

מנחה המופע הוא אישיות ידועה מעולם הבידור עם זיקה למוסיקה היהודית, עד כה הופיעו קובי אריאלי וישי לפידות כמנחים, שילוב מרענן שהלהיב וריתק את הקהל לכל אורך המופע.

במופע מוצגים חזני דור העתיד, מדובר על חזנים חדשים בתחילת דרכם ,אשר מקבלים לראשונה במה סימפונית מכובדת להראות את יכולתם. במופעים אלו שמות החזנים הצעירים לא מפורסמים מראש והקהל נחשף אליהם לראשונה רק במהלך הערב. החלטה זו מוסיפה אספקט של "ריאלטי" לסדרה זו, זה על מנת לדרבן את הדור הצעיר וגם הוותיק לבוא ולשמוע ולתת הזדמנות שווה עבור חזני דור העתיד.